пʼятниця, 29 листопада 2019 р.

Бесіда - роздум


   Насильство. Воно супроводжує людство з давніх давен. Ми вже звикли сприймати насильство, як щось неминуче. Але ж його прояви порушують права людини, принципи  вільного та справедливого існування. Щоб привернути більше уваги до цієї проблеми з 1991 р. у більш ніж 100 країнах світу проходить Всесвітня кампанія «16 днів проти насильства». Тисменичанська бібліотека також долучилась до цієї акції. Ми підготували та провели з учнями 9 – го класу Тисменичанської ЗОШ (керівник Баланюк В. Д.) бесіду – роздум «Вчимося жити в мирі». На заході учні знайомились з інформацією про різні види насильства, дізнавалися про найбільш поширені проблеми підліткового віку. Як ці проблеми впливають на фізичний та психологічний їхній  розвиток. Як вберегтися від необдуманих рішень в своєму житті. Особливу увагу звернули на такий вид насильства як булінг та кібербулінг. Що таке булінг? Які види булінгу існують? Як себе поводити у складних ситуаціях? Училися відрізняти булінг від конфлікту, пояснювали дітям що означає пліткувати, а що розповідати. Роз’яснили кого і як в Україні будуть карати за цькування у школах. Дали зрозуміти учням що кожен потерпілий має право на захист і підтримку, а кожен кривдник понесе відповідальність за скоєне.
   Для того щоб діти більше зрозуміли і сприйняли філософію насильства ми зачитували і обговорювали з ними притчі: «Притча про синичку», притча «Все залишає свій слід», «Притча про труднощі». Також дітям було запропоновано анонімно пройти тест на агресивність. Діти письмово давали відповіді на запитання. Самі підраховували бали, а результат балів зачитали бібліотекарі.
    Надіємось що захід став для школярів ще одним роздумом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Посприяв вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги  до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.