В 1910 році за часів австрійського панування було відкрито хату- читальню в с. Тисменичани на Заболотті у власній cадибі Яцків Івана Дмитровича.
В 1930 році було побудовано нову хату-читальню. Працювали в ній Зельман Михайло Олексійович, Кушнірчук Дмитро Йосипович. Хата-читальня працювала до 1939 р. Під час війни 1941-1945 рр. кращі книги зберігались селянами. Уже за часів радянської влади у 1950-1955 рр. було відкрито бібліотеку у центрі села у Будинку культури. Першим бібліотекарем був Муканов, пізніше завідував бібліотекою Лукач Микола Іванович. З 1953 по 1994 р. бібліотекою завідувала Чорна Марія Іванівна. Бібліотечний фонд становив 4219 книжок. З 1974 р. бібліотеку переведено в нове приміщення адміністративного будинку, де знаходиться по сьогоднішній день. Бібліотека розміщена в чотирьох кімнатах: абонемент, читальний зал, дитяча кімната, книгосховище.
В бібліотеці затишно, світло, комфортно. Бібліотека технічно обладнана: чотири нові комп’ютери, сканер, принтер (бібліотека стала переможцем другого раунду конкурсу “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету програми “Бібліоміст”).
Працівники бібліотеки: Оксана Мельниченко – завідувач, Галина Кушнірчук – бібліотекар. Щороку бібліотека обслуговує понад 1000 користувачів. Фонд бібліотеки становить 14170 примірників книг. Книговидача – 20130 примірників книг. Бібліотека отримує 8 назв періодичних видань.
Бібліотека творчо співпрацює з сільським Будинком культури, школою, музичною школою, сільською радою, громадськими організаціями села. До послуг користувачів функціонують актуальні книжкові виставки, тематично розкритий книжковий фонд.
Належна увага приділяється популяризації літератури по всіх напрямках роботи.
При бібліотеці працюють клуби за інтересами «Джерельце» (для дітей) та «Господарочка» 9для дорослих). В вересні 2011 року бібліотека приймала поважних гостей, презентувала свою роботу для учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції директорів обласних наукових універсальних, державних бібліотек, а в жовтні досвідом своєї роботи поділились з польськими колегами – бібліотечними працівниками Опольської наукової бібліотеки. Бібліотека приймає активну участь у заходах, акціях районного, обласного рівня, впроваджує проекти “Відомі люди села”, “Старожили розповідають”, “Вулицями села”.
Немає коментарів:
Дописати коментар