середа, 12 червня 2019 р.

Гордість села

     У рамках загальносистемного корпоративного проекту «Гордість села» в Тисменичанській сільській бібліотеці-філії відбулася зустріч- інтерв’ю з людьми, якими насправді може гордитися село - товариством «Екологічна варта». «Екологічна варта» розпочала свою діяльність як добровільна екологічна дружина при виконкомі Тисменичанської сільської ради ще у 2016 році. ЇЇ ініціатором та  організатором   є Василь Миколайович Чуйко. Першим поштовхом що «треба щось робити» став у 2014 році приїзд його сина Тараса з-за кордону для того, щоб добровольцем піти воювати на Схід. Два роки Василь Миколайович був волонтером, допомагав батальйону, в якому воював син. Після його повернення додому не зміг заспокоїтись, прагнув і надалі творити добро, бути корисним громаді. На той час найбільшого захисту потребувала Природа. Стихійні звалища нагромаджувались у всіх куточках села, а найбільше допекли відходи від забою тварин, які звозили  на окраїни нашого села з навколишніх сіл і міст. Для великих справ потрібні були помічники і п. Василь зумів об’єднати навколо себе однодумців, які люблять своє село і були готові захищати навколишнє середовище. Актив «Екологічної варти» складається з 17 чоловік. Вони зуміли налагодити роботу  в усіх природоохоронних напрямках, що торкаються нашого села. Тут кожен відповідає за якусь сферу діяльності. За три роки вони провели титанічну роботу:  заборонили ввозити відходи від забою тварин, прибрали усі стихійні смітники, а на   їхніх місцях встановили попереджувальні знаки про заборону вивозу сміття, у різних кутках села встановили контейнери для збору пластикових і скляних пляшок та організували  їхню здачу, контейнер прийому використаних батарейок, встановили ящики для сміття у відпочинкових зонах біля річки, озера.
     Ведуть велику та важку боротьбу з незаконною вирубкою лісу, зокрема молодих дубів, перешкоджають вивозу гравію з річки, переживають за стан довкілля  після кроплення  орендаторами полів хімікатами. Зараз у них на порядку денному – боротьба з борщівником.
Зустріч в бібліотеці проходила у жвавій дискусії, було безліч запитань. Василь Чуйко  розповідав про створення «Екологічної варти», її діяльність, коло проблем, над якими працюють, про перешкоди, які виникають у роботі. Роман Бот  поділився нюансами боротьби за ліс, Володимир Козак  розповів про правила риболовлі у ставку, розповідали також про мисливство та відновлювані природоохоронні угіддя, на яких заборонено полювання. Відбулася жвава розмова про збереження довкілля  села для майбутніх поколінь. Добрі справи робити завжди важко в селі.  Не всі хочуть вникнути, перейнятися і зрозуміти загальні проблеми, що стосуються села, тому небайдужим, активним завжди нелегко. Є прихильники, які готові допомагати фізично і фінансово, але є і недоброзичливці. Але активісти «Екологічної варти» віддані своїй справі, незважаючи ні на що,  працюють на збереження довкілля  села для майбутніх поколінь.
Завідувач бібліотекою підготувала та представила мультимедійну презентацію «Екологічна варта» -  на варті», яка висвітлила роботу організації, представила об’єкти, над якими ще потрібно працювати, а також показала слайди чарівної природи  села. Микола Гусак, депутат районної Ради, який завітав на зустріч, висловив своє шанування і подяку голові  організації Василеві Чуйко та її  учасникам, обіцяв  свою підтримку у вирішенні будь- яких, а в тому числі і екологічних питань. Від імені присутніх односельчан завідувач бібліотекою Галина Кушнірчук висловила «Екологічній варті»  своє захоплення і щиру вдячність за зроблену роботу.
     Нам насправді є ким пишатися, бо ці люди добровільно віддають своє здоров’я, витрачають свій час, кошти для того, щоб ми і наші нащадки  жили в чистоті, дихали свіжим повітрям, відпочивали на околицях села та насолоджувались прекрасними краєвидами. Нам необхідно згуртуватись та допомагати їм вирішувати усі проблеми, бо вони роблять велику справу. 
«Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду» - так говорить мудре народне прислів’я, і  такими справжніми господарями  в селі стали учасники  «Екологічної варти». Велика їм шана і щира подяка!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар