четвер, 29 червня 2017 р.

Зустріч з талановитою людиною

     Сьогодні в бібліотеці ми говорили про жінок. А вірніше про сільських жінок.
      Відомо, що більше чверті всього населення планети становлять сільські жінки. Той неоціненний внесок, який повсякденно роблять вони, заслуговує на увагу, повагу та підтримку. Образ сьогоднішніх українських сільських жінок у порівнянні з колишніми, дуже змінився. Час не стоїть на місці – все рухається вперед, і жінки на селі також стають іншими. Вони активні, креативні, сучасні.
     Щоб привернути увагу до сільської жінки - берегині роду, трудівниці, Надвірнянська ЦБС реалізовує проект «Сільська жінка: творимо новий портрет». У рамках цього проекту ми організували зустріч з успішною, талановитою, творчою, креативною нашою односельчанкою Луцюк Наталією Михайлівною. Сьогодні ми пробували створити її портрет.
     Народилася Наталя 18 березня 1981 року. Роки дитинства промайнули в іграх та забавах на байдаках та берегах річки Селянка. З 1988 р. по 1996 навчалася в Тисменичанській ЗОШ. Активно відвідувала шкільні гуртки, а особливо полюбився гурток  образотворчого мистецтва. Дівчинка була дуже  допитлива, цікава. Одного разу знайшла на горищі віконну замазку і почала ліпити з неї різні фігурки. Від того часу і запало їй в душу ліплення. Її малюнки завжди прикрашали різні виставки. 
     В 1996 вступила в Косівський коледж прикладного та декоративного мистецтва В. І. Касіяна за спеціальністю “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво ”  на відділ “Художня кераміка”, де навчалася по 2000 рік. І здобула кваліфікацію  художника-майстра .  Студентські роки напевно найкращий період у житті. То були незабутні, веселі дні. В коледжі відбувалося багато практичних занять і наша Наталя часто була замурзана глиною. 
     З 2002 року  працює в  Районному Надвірнянському Центрі Дитячої Творчості на посаді (керівник гуртка). А з 2006 працювала ще й  художником -  оформлювачем в тому ж таки Надвірнянському РЦДТ. 3 2007 по 2011 роки навчалася в Косівському інституті Львівської національної Академії Мистецтв, де здобула кваліфікацію «Художник кераміки. Викладач».
     Насамперед треба сказати що Наталя дуже хороша мама і чудова дружина. У неї велике серце. Любить не тільки своїх, а й чужих діток.
     Робота в центрі дитячої творчості – це робота  з  різними напрямками образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Наталя Михайлівна була керівником гуртка гобелену «Килимок» де  з гуртківцями  займалися ручним ткацтвом. Створювали міні-гобелени та творчі роботи з ниток.  Дитячі роботи виставлялись на різних виставках, діти брали активну участь у всяких конкурсах. Неодноразово вони отримували перемоги на районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах. Були нагороджені грамотами та подарунками. Пані Наталя за свою працю теж неодноразово була нагороджена різними грамотами.
     Також  була керівником гуртка «Дитячий вернісаж». На своїх заняттях вони  ліпили різні вироби з соленого тіста, робили обереги, ляльки - мотанки та все, що дозволяла фантазія та уява зробити з підручних матеріалів. Зараз цей гурток перейменований на «Виготовлення іграшки-сувеніра». 
     Ліпити  Наталя любила з дитинства. В дитинстві та в шкільні роки ліпила з пластиліну, у роки навчання в Косові -  з глини. Любов до ліплення переросла у велике солодке хобі. З - під її працьовитих і здібних рук почали виходити шедеври. Вона знову почала ліпити, але вже не  з глини. Кольорова мастика – стала її матеріалом для створення квітів, всяких фігур та фігурок, казкових та мультиплікаційних героїв. Кожен торт виходить надзвичайно індивідуальний, бо в нього Наталя вкладає часточку своєї душі і фантазії. Для урізноманітнення занять у своєму гуртку Наталя ввела новинку «Декорування імбирних пряників». Це було її захоплення, яке вона вирішила самостійно ввести в програму навчання. Спробувала і не прогадала, бо діти цю ідею підхопили і зацікавились.  На даний час це улюблене заняття гуртківців.
     Наталя Михайлівна бере дуже активну  участь в громадському житті. Різні громадські організації запрошують її проводити майстер-класи до різних свят. Працює з різними категоріями дітей, з дітьми-сиротами. Не оминає Наталя і благодійні ярмарки, на яких влаштовує майстер - класи по декоруванню імбирних пряників.
     Вміє гарно розмальовувати обличчя  в техніці  «Аквагрим». І ще одне захоплення Наталі –це художній розпис стін. У сільському дитячому садочку є красиві стіни розписані її талановитими руками.
     Ось такий портрет сільської жінки – Луцюк Наталії Михайлівни, ми створили за допомогою мультимедійної презентації, яку провела бібліотекар Кушнірчук Г. Д. А так як наша героїня молода, розумна, креативна то її успіхи ще попереду. Їй є куди рости. Після презентації майстриня влаштувала майстер-клас по декоруванню медових пряників. Кожен хто був присутній мав можливість спробувати себе в ролі художника, розписати свій пряник а потім з’сти це солодке творіння. Діткам особливо сподобався розпис на ручках і щічках, які вони з захопленням підставляли для розпису, а потім  смакували солодкою кольоровою глазур’ю. В бібліотеці була влаштована виставка розписаних Наталею пряників. На завершення зустрічі ми побажали їй міцного здоров’я, звичайного жіночого щастя, творчих успіхів і щоб ніколи не міліла глибина невичерпного джерела її таланту. Присутні від зустрічі набралися позитиву, яскравих почуттів та приємного задоволення.











1 коментар:

  1. Молодець!Нарешті твій талант змогла оцінити широка аудиторія наших односельчан.Як сказав автор допису:«тобі є ще куди рости»,головге здоров'я та підтримка.Чекаємо від тебе ще багато солоденьких несподіванок!)

    ВідповістиВидалити